Gdzie jest Dory?
Gdzie jest Dory?

Gdzie jest Dory? Zapominalska morska rybka Dory udaje się w podróż do Kalifornii, by odnaleźć utraconą rodzinę. Fabuła Gdzie jest Dory rozgrywa się pół roku po akcji z filmu Gdzie jest Nemo?. Tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanawia odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów? Dory urodziła się i wychowała w instytucie biologii morskiej w Kalifornii, więc część akcji będzie się tam rozgrywać. Powrócą postacie z jedynki, ale poznamy także nowych bohaterów, którzy odgrywają ważną rolę w życiu Dory.

Data premiery:Produkcja:

Gdzie jest Dory? W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film „Gdzie jest Nemo” pośród 10 najlepszych animowanych produkcji wszech czasów. Pod względem przychodów do dziś pozostaje on na czwartym miejscu wśród filmów animowanych. „Gdzie jest Nemo” ma ponad 16 milionów polubień na Facebooku, a Dory, z wynikiem 24 milionów, jest pod tym względem rekordzistką wśród postaci z produkcji Disneya i studia Disney/Pixar. W najnowszej animacji Disney/Pixar „Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

W najnowszej animacji Disney-Pixar „Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów? „Gdzie jest Dory?”, film reżysera „Gdzie jest Nemo” i „WALL-E” Andrew Stantona w kinach od 17 czerwca.

Reżyserią projektu zajmie się autor pierwszej odsłony serii Andrew Stanton. Autor zdradził, że akcja „Gdzie jest Dory” będzie rozgrywać się rok po wydarzeniach z „Gdzie jest Nemo?”. W filmie zobaczymy ponownie m. in. Nemo i Marlina. Głosem rybki Dory w wersji anglojęzycznej przemówi po raz kolejny Ellen DeGeneres. – Długo czekałam na ten dzień – mówi aktorka. – Nie mam żalu, że zajęło to tyle czasu. Wiem, że ludzie w Pixarze ciężko pracowali nad „Toy Story 16” – śmieje się. – Ale czekanie opłaciło się. Scenariusz jest fantastyczny i ma w sobie wszystko to, co oczarowało mnie w pierwszym filmie: dużo ciepła, humoru i, co najlepsze, jest w nim dużo więcej Dory – podsumowuje. Wytwórnia Disney Pixar wypuściła kolejny spot telewizyjny promujący animację Gdzie jest Dory?. Akcja filmu toczyć się będzie 6 miesięcy po zakończeniu wydarzeń przedstawionych w Gdzie jest Nemo?. W oryginalnej wersji po raz kolejny głosu użyczą Ellen DeGeneres i Albert Brooks. U boku Dory pojawią się Marlin, Nemo i jej rodzice, którzy przemówią głosami Diane Keaton i Eugene’a Levy’ego.

Lost Password