Alicja po drugiej stronie lustra

Familijny Przygodowy Fantasy
Follow Oglądaj online
7.5

Ocena

Alicja po drugiej stronie lustra
Alicja po drugiej stronie lustra

Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie. Tytułowa bohaterka „Alicji po drugiej stronie lustra” nie jest typem przestraszonej, szarej myszki. W najnowszym filmie Disneya Alicja to silna, młoda dziewczyna, z którą bez trudu mogą identyfikować się współczesne kobiety. Postać Alicji pokochały już między innymi grające w filmie aktorki Anne Hathaway i Helena Bonham Carter.

Data premiery:Produkcja:

Alicja po drugiej stronie lustra to gwiazdorska obsada „Alicji w Krainie Czarów” z Johnnym Deppem, Anną Hathaway, Mią Wasikowską i Heleną Bonham Carter na czele powraca na ekrany kin w nowej adaptacji powieści Lewisa Carolla „Alicja po drugiej stronie lustra”. Film skupia się na Alicji, która powraca do Krainy Czarów, gdzie zamęt sieje tajemniczy Władca Czasu. Dzięki temu bohaterka odwiedzi znane z historii postacie w różnych wcześniejszych etapach ich życia. Takim sposobem zobaczymy początki znanych bohaterów, które jeszcze na ekranie nie były pokazywane.

Alicja po drugiej stronie lustra to druga część „Alicji w Krainie Czarów” z 2010 roku. Alice Kingsleigh, która poszła w ślady swojego ojca i spędziła dotychczasowe trzy lata żeglując, powraca z Azji do Londynu, gdzie czeka na nią trudna decyzja. Po spotkaniu z Gąsienicą Absolem, Alicja ma możliwość powrotu do Krainy Czarów. Na miejscu okazuje się, że Szalony Kapelusznik stał sie jeszcze bardziej szalony, a demony z przeszłości nie dają mu spokoju. Żeby uratować przyjaciela i Krainę Czarów przed zagładą, Alicja musi zmierzyć się z potężnym Lordem Czasu.
W filmie ponownie wystąpią Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Usłyszymy też głos zmarłego Alana Rickamana, dla którego Absolem to jedna z ostatnich ról przed śmiercią. Za kamerą stanął James Bobin, który zastąpił Tima Burtona.

Opowieści o fantastycznych przygodach Alicji należały do ulubionych książek słynnej polskiej malarki i rysowniczki. Artystce bardzo bliska była postać bohaterki – bystrej, wrażliwej dziewczynki, przeżywającej niesamowite sytuacje w dziwnym, obcym świecie. Wojenne losy rzuciły Franciszkę, rozdzieloną z mężem, do bombardowanego Londynu, gdzie pracowała jako kartograf dla rządu emigracyjnego. W 1946 roku na zamówienie wydawnictwa George G. Harrap opracowała komplet ilustracji do drugiej z książek Carrolla o Alicji – Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła. Niestety, Harrap zrezygnował z projektu, ale Franciszka odzyskała swoje rysunki dopiero w 1969; za życia nie doczekała się ich publikacji, choć zaliczała je do swych najlepszych dokonań. Po raz pierwszy książka Po drugiej stronie Lustra z ilustracjami Franciszki Themerson ukazała się w 2001 roku w Anglii, w bibliofilskiej edycji oficyny Inky Parrot Press.

Lost Password